Branża pogrzebowa w Szczecinie

Szczecin jest miastem portowym – z racji położenia na Zachodnim Pomorzu jednym z najbardziej newralgicznych. Bliskość Niemiec – a właściwie usytuowanie przy granicy – sprawia, że niektórzy mieszkańcy Szczecina zdecydowali się na to, aby to właśnie u naszych zachodnich sąsiadów szukać zawodowej satysfakcji oraz lepszych warunków do życia.

Jak to jednak bywa z emigracją – jednym przynosi zyski, a innym straty. Niektórzy zyskują za granicą Polski dobrą pracę – często jednak kosztem zdrowia, a nawet życia. Zwłaszcza w tym ostatnim przypadku koniecznym jest, aby zapewnić kompleksowo usługi pogrzebowe – łącznie z usługą transportu Zmarłych. Zakłady pogrzebowe w Szczecinie specjalizują się w takich właśnie zleceniach i z pewnością wykonają je znów, gdy zajdzie potrzeba.

usługi pogrzebowe szczecin

Usługi pogrzebowe w Szczecinie nie różnią się zbytnio od usług pogrzebowych świadczonych w innych regionach Polski. Wszędzie bowiem organizuje się pogrzeby tradycyjne oraz pogrzeby, w trakcie których następuje kremacja. Wszędzie istnieje konieczność zakupu trumny i – albo – urny czy kwiatów. Właściwie wszędzie ogłasza się smutny fakt śmierci danej osoby poprzez klepsydry oraz nekrologi. Można więc powiedzieć, że właściwie każdy zakład pogrzebowy – także ten w Szczecinie – ma podobną ofertę, bo śmierć wszędzie jest taka sama i dotyka tak samo tych, którzy pozostają przy życiu. Listę sprawdzonych i godnych polecenia zakładów pogrzebowych w Szczecinie można znaleźć tutaj.

cmentarz

Cmentarze w Szczecinie

Kiedyś w Szczecinie istniało i działało 13 cmentarzy. Obecnie jest to sześć czynnych cmentarzy – z tym największym w Polsce i trzecim co do wielkości w Europie czyli Cmentarzem Centralnym. Cmentarz ten, istniejący od 1901 roku, jest sam w sobie nie tylko nekropolią – czyli ogromnym miastem zmarłych – ale i swoistym dziełem sztuki. Projektowano go tak, aby uzyskać formę parku-ogrodu i przez to odejść mocno od klasycznej architektury cmentarnej. Dzięki temu uzyskano teren nie tylko wyróżniający się rozległością, ale także będący dobrym miejscem do spacerów.

Zakłady pogrzebowe w Szczecinie realizują zlecenia na usługi pogrzebowe oraz na przygotowanie pogrzebów na wszystkich czynnych cmentarzach, które działają w Szczecinie. Sam dobór usług pogrzebowych, oczywiście, zawsze pozostaje w gestii rodziny, która ma określone pragnienia i w pewien sposób sprecyzowaną wizję, jak ma wyglądać pogrzeb ich Bliskiego. Jednak jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości albo pytania – to z pewnością doświadczeni pracownicy zakładu pogrzebowego w Szczecinie coś podpowiedzą.