Kremacja Szczecin – co warto wiedzieć?

Kremacja ostatnimi latami jest coraz częściej wybieraną formą pochówku. W porównaniu do pogrzebów organizowanych 10 lat temu, dzisiaj coraz częściej zamiast trumny można zobaczyć urnę. Jak wygląda organizacja kremacji w Szczecinie?

Pogrzeb urnowy

Pogrzeb urnowy jest uroczystością żałobną, która jest poprzedzona kremacją. Oznacza to, że w dniu pogrzebu nie ma wystawionego ciała w trumnie, a jedynie urna z prochami. Na tym kończą się główne różnice. Gdyż pogrzeb kremacyjny, tak samo jak pogrzeb z trumną przebiega w sposób zbliżony. A więc odbywa się przemowa mistrza ceremonii lub księdza, rodzina składa przy grobie wieńce, a całą uroczystość zwieńcza oprawa muzyczna. Na każdym pogrzebie mogą pojawić się również takie elementy jak chociażby kondukt żałobny.

Przeczytaj również: Jak znaleźć zakład pogrzebowy w Szczecinie

Dlaczego kremacja jest coraz popularniejsza?

kremacja Szczecin

Świadomość dotycząca kremacji zwłok jest coraz większa. Piece kremacyjne są bezpieczną dla otoczenia i środowiska alternatywą, koszt kremacji jest tańszy, a dla rodzin, jak i uczestników pogrzebu widok urny zamiast ciała w trumnie, jest odrobinę lżejszy. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że tradycyjny pogrzeb oraz otwarta trumna dla wielu osób jest zbyt bolesnym widokiem, który potęguje ból jeszcze bardziej. Dodatkowymi aspektami jest to, że pogrzeb poprzedzony spopieleniem jest dużo tańszy. W dobie malejącej liczny grobów ziemnych, mieszkańcy Szczecina preferują pogrzeb urnowy, gdyż daje im to możliwość pochowania bliskiego w kolumbarium lub dochowaniu do istniejącego grobu rodzinnego.

Zakład pogrzebowy Hermes w Szczecinie

Organizacja kremacji wymaga konieczności wypełnienia kilku istotnych dokumentów, zakupu urny i trumny kremacyjnej oraz specjalnej odzieży. Firma pogrzebowa Szczecin Hermes ma duże doświadczenie w organizacji pogrzebów z urną, dlatego wszystkie formalności załatwia wyjątkowo sprawnie. Czas oczekiwania na kremację w Szczecinie wynosi maksymalnie trzy dni, a personel zakładu Hermes zajmie się transportem ciała do krematorium oraz odebraniem urny z prochami. Ponadto zakład ten zorganizuje ceremonie pogrzebową zgodną z oczekiwaniami rodziny zmarłego.